Materace dziecięce to produkty, które powinny gwarantować prawidłowe podparcie ciała dziecka i wspomagać jego rozwój. Muszą być wykonane z bezpiecznych substancji, które w żaden sposób nie są alergogenne. Tego typu podłoża spełniają szereg norm i restrykcji, by zapewnić maluchom optymalne bezpieczeństwo, wygodę oraz regenerujący sen. Dobre materace dziecięce są również odporne na wodę i wszelkie zabrudzenia. Jeśli szukasz odpowiedniego produktu, to poznaj nasze propozycje. 

Bezpieczeństwo 

Nasz świetny produkt, który dedykowany jest maluchom już od pierwszych dni życia to Hilding Safety Smyk. Materac został skonstruowany z myślą o optymalnym bezpieczeństwie dziecka. Jego wkład wyprofilowano w taki sposób, aby zewnętrzne krawędzie były wyższe od blatu materaca, przez co całość przypomina kształtem łódeczkę. Dzięki temu, istnieje mniejsze ryzyko, że dziecko wypadnie z łóżeczka. Hilding Safety Smyk można śmiało zabrać w podróż, na wakacje, do znajomych czy wykorzystać jako przewijak. Produkt został skonstruowany z pianki Velvet Touch, która zapewnia sprężystość i elastyczność. Materac ma możliwość odpowiedniej wentylacji i pomaga zachować higienę. Warto również wspomnieć, że Hilding Safety Smyk uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Nieprzemakalność 

Na jakie materace dziecięce zwrócić uwagę?Drugi z polecanych materacy dziecięcych to Hilding Dobranocka. Jest to popularny, nieprzemakalny produkt, który może być używany już od pierwszych dni życia. Jego wkład skonstruowano z niezwykle elastycznej i przewiewnej pianki Flexifoam, która dzięki porowatej strukturze i specjalistycznym nacięciom umożliwia odpowiednią wentylację wewnątrz wkładu. Pozwala to na zachowanie niezbędnych cech przez cały okres użytkowania. Do jego produkcji wykorzystano surowce, które są całkowicie bezpieczne i nieszkodliwe dla zdrowia oraz samopoczucia dziecka.

Utwardzenie 

Trzeci materac, który z pewnością sprawdzi się w pokoju Twojego maluszka to Hilding Kołysanka. Jest to dwustronny i nieprzemakalny model, który skonstruowano z przewiewnej i niezwykle elastycznej pianki Flexifoam. Użyto też warstwy kokosu z dodatkiem lateksu, by utwardzić materac i zabezpieczyć przed wilgocią oraz przemoczeniem. Każda ze stron odznacza się inną twardością, dlatego możesz dobrać ją do wymagań Twojego malucha. Dostępny w zestawie pokrowiec – Lotus – odznacza się właściwościami wodoodpornymi, co ułatwia utrzymanie czystości podłoża i higieny snu. W razie większych zabrudzeń, możesz go zdjąć i wyprać w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Przemyślana konstrukcja materaca gwarantuje wsparcie dla pleców dziecka i wspomaga prawidłowy rozwój kręgosłupa.

Odpowiednie materace dla dzieci zapewnią im komfort, bezpieczeństwo oraz umożliwią prawidłowy wzrost. Warto wybrać produkt, któremu możesz w pełni zaufać.