Każdy wie, że dobry materac potrafi zapewnić komfortowy oraz efektywny sen, który jest niezwykle ważny w życiu człowieka i to niezależnie od jego wieku. To właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na materac, na którym śpi nastolatek. W końcu w czasie dorastania zachodzi wiele nieuniknionych zmian związanych między innymi z wagą oraz wzrostem młodego człowieka. Jak zatem wybrać materac, aby spełniał swoją funkcję w tym intensywnym dla dziecka czasie? 

Materac dla nastolatka – na co zwrócić uwagę?

Nie da się ukryć, że życie człowieka jest podzielone na kilka etapów, w tym okres dorastania. Jest to czas licznych zmian, przez które każdy musiał kiedyś przejść. Jednak jedno jest pewne – zdrowy i komfortowy sen pomoże w każdej sytuacji, dlatego przeglądając materace do spania, warto wybrać ten odpowiedni. To właśnie on zapewni nastolatkowi prawidłowe podparcie kręgosłupa narażonego w ciągu dnia na wiele czynników, które doprowadzić mogą do powstania wad postawy. Zalicza się do nich przede wszystkim siedzący tryb życia, który związany jest z intensywnym okresem edukacji oraz bierny odpoczynek. Wpływa to nie tylko na pogorszenie samopoczucia, ogólne zmęczenie czy osłabienie kręgosłupa, ale także na jego nieprawidłowe wykształcenie się. Warto tutaj wspomnieć o tym, że rozwój kręgosłupa zaczyna się w życiu płodowym, a kończy mniej więcej w wieku 17-19 lat. Aby kręgosłup mógł się prawidłowo rozwijać warto zainwestować w dobrej jakości materac, który zapewni stabilne podparcie oraz umożliwi regenerację ciała w czasie snu. Ponadto jest to okres, w którym dziecko intensywnie rośnie, zmienia swoja wagę oraz budowę ciała, dlatego materac powinien przede wszystkim nadążyć za zmianami w sylwetce oraz w prawidłowy sposób podpierać całe ciało. W tej roli idealnie spisze się materac Hilding Breakdance. Dlaczego?

Hilding Breakdance – poznaj jego właściwości

idealny materac dla nastolatka - hilding breakdanceHilding Breakdance to specjalnie stworzony dla nastolatków produkt, dzięki któremu będą mogły spokojnie i w komfortowych warunkach wypocząć. Producent zadbał, aby produkt był przede wszystkim praktyczny, dlatego posiada on dwie twardości. Fakt ten oznacza, że Hilding Breakdance po obu stronach ma pianki o różnych właściwościach. Jedna z nich sprawia, że materac kwalifikuje się do H2 – czyli jest przeznaczony dla osób od 60 do 80 kg, a druga strona posiada twardość H3 – czyli dla osób od 80 do 100 kg. Jako materiał wykorzystano piankę FlexiFoam, która posiada wysoką elastyczność oraz plastyczność, a wyjątkowa struktura umożliwia przystosowanie się do kształtu ciała. W ten sposób materac zapewnia najwyższy komfort użytkownikowi. Z uwagi na dwie twardości, materac Hilding Breakdance zalicza się także do materacy odwracalnych. Regularna zmiana stron zapewnia odpowiednią wentylację oraz zwiększa trwałość, jednak najważniejsze, aby materac został dopasowany do potrzeb nastolatka. Materace Hilding posiadają szeroki wybór w dostępnych rozmiarach, dzięki czemu Hilding Breakdance jest dostępny niemalże w każdym wymiarze. Umożliwia to dopasowanie do łóżka, bez konieczności jego wymiany. Materac ten jest idealny dla nastolatka również z uwagi na fakt, że posiada pokrowiec, który z łatwością można zdjąć i wyprać, dzięki czemu możliwe jest zachowanie czystości. A dzieci jak to dzieci – spędzają dużo czasu w łóżku, często również jedząc oraz pijąc tam. Sam pokrowiec o nazwie Young został wykonany z wysokiej jakości materiału, który jest solidny i trwały, a także posiada podwyższoną odporność na ścieranie. Został stworzony w specjalnym, młodzieżowym stylu, który świetnie dopasuje się do każdego pokoju. Hilding Breakdance należy do materacy antyalergicznych, w których nie zastosowano żadnych szkodliwych dla zdrowia oraz wywołujących alergii substancji, dlatego nawet jeśli nastolatek cierpi na alergie, to może na nim bezpiecznie spać.

Wybór odpowiedniego materaca dla nastolatka nie należy do łatwych, jednak zdecydowanie warto. W końcu odgrywa on niezwykle kluczową dla prawidłowego rozwoju organizmu rolę – w odpowiedni sposób podpiera kręgosłup oraz zapewnia zdrowy i efektywny sen, który wspomaga między innymi koncentrację. Hilding Breakdance może być świetnym wyborem dla dorastającego, młodego człowieka chociażby z uwagi na to, że nawet po gwałtownych zmianach nie trzeba go wymieniać – wystarczy obrócić na drugą stronę!