Materace sprężynowe i piankowe są znane już od dawna, ale co z materacami hybrydowymi? Jest to w końcu nic innego, jak połączenie najlepszych cech dwóch wcześniej wspomnianych podłoży do spania!

Co sprawia, że materace hybrydowe są tak wyjątkowe?

Jeszcze kilkanaście lat temu większość osób spała na niewygodnych materacach sprężynowych, które w żaden sposób nie były dopasowane do ich indywidualnych potrzeb i preferencji. Dziś mamy do wyboru znacznie większą ilość podłoży o wspaniałych właściwościach – można wybierać spośród modeli piankowych, kieszeniowych, a także hybrydowych! Jest to tak naprawdę rozwiązanie dwa w jednym. Materac tego typu charakteryzuje się tym, że składa się z licznych warstw wypełnienia wysokiej jakości. Wewnątrz znajdują się nie tylko sprężyny, ale i pianki, a często także inne warstwy, takie jak mata kokosowa czy sizal. Wyróżniają się rozmaitymi właściwościami, a ich nadrzędnym celem jest idealne dopasowywanie się do ciała użytkownika oraz zapewnianie odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. Materace hybrydowe nie przenoszą drgań, dzięki czemu zmiana pozycji partnera nawet znacznie cięższego jest nieodczuwalna. Bazą takich wyrobów są sprężyny kieszeniowe lub multipocket, a zewnętrzne warstwy to głównie pianki różnego rodzaju.

Najlepsze modele od cenionego producenta

Materace hybrydowe są idealnymi produktami dla użytkowników bardzo wymagających, poszukujących niecodziennych rozwiązań zapewniających komfort i wygodę. Aby mieć pewność, że wybrany produkt naprawdę jest wart swojej ceny, warto brać pod uwagę modele wyprodukowane przez znanych i cenionych producentów.

  • Materace hybrydowe - połączenie tego, co najlepszeHilding Electro to propozycja, która wyróżnia się przede wszystkim odpinanym topem stworzonym między innymi z pianki termoelastycznej. Można go obracać, przekładać na drugą stronę lub zdjąć całkowicie – dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może przetestować aż sześć różnych twardości (od miękkiej aż po bardzo twardą) i wybrać tę, z której był najbardziej zadowolony. Na tym jednak nie koniec zalet i innowacji – baza została stworzona z funkcjonalnych sprężyn multipocket, które charakteryzują się drobniejszą budową i większym zagęszczeniem niż tradycyjne sprężyny kieszeniowe. Dzięki nim materac zyskuje na stabilności i elastyczności punktowej. Poza nimi, we wnętrzu znajduje się jeszcze cała masa warstw o pozytywnych właściwościach. Jest to między innymi pianka Fusion i termoelastyczna, a także lateks i sizal.
  • Hilding Dance powstał z kolei na bazie tradycyjnych sprężyn kieszeniowych. Jego wnętrze jest oparte nieco bardziej na prostocie – znajdują się tam trzy warstwy znanych materiałów. Wysokoelastyczna pianka FloFom reaguje na temperaturę ciała i świetnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i zapewnia odczuwalną regenerację mięśni. Jej ogromną zaletą jest fakt, iż wykazuje właściwości chłodzące, co jest cechą pożądaną szczególnie podczas parnych, letnich nocy. Nie bez znaczenia pozostaje zastosowanie innej pianki wysokoelastycznej oraz poliuretanowej FlexiFoam, które dzięki swojej sprężystości, plastyczności i odporności na odkształcenia sprawiają, że produkt jest komfortowy i trwały.

Materac hybrydowy to dobry wybór niemal dla każdego – świetnie sprawdzi się w sypialni u osób starszych, u sportowców potrzebujących szybkiej regeneracji mięśni, a także u par o dużej różnicy wagowej.