Każda osoba, która chociaż sporadycznie cierpi z powodu bólu kręgosłupa wie, jak uciążliwy i nieprzyjemny jest to ból. Jeśli sytuacja powtarza się często rano, po przebudzeniu, może to oznaczać, że przyczyną jest nieodpowiednio dobrany materac. W takim razie na co powinna zwracać uwagę osoba, która ma takie problemy?

Czy materac lateksowy będzie dobrym wyborem?

Lateks to coś, co jeszcze kilka lat temu prawdopodobnie nikomu nie kojarzyło się z wypełnieniem materaca. Jednak czasy się zmieniają i coraz więcej materiałów okazuje się być wspaniałym surowcem jeśli o to chodzi. Tak jest również w przypadku lateksu – jest bardzo sprężysty, wytrzymały i odbojny, dzięki czemu użytkownik może poczuć się jak na chmurce. Poza niezaprzeczalną wygodą, charakteryzuje się również wspaniałymi właściwościami jeśli chodzi o stabilne podparcie kręgosłupa podczas nocnego wypoczynku. Hilding Melody to przykład produktu, w którym wykorzystano te wspaniałe cechy i stworzono podłoże do snu podzielone na siedem zróżnicowanych stref twardości. Co to oznacza w praktyce? Materac wspaniale dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, a stopień komfortu jest dopasowany wprost proporcjonalnie do nacisków, jakie wywiera konkretna część ciała. W połączeniu z ogólną twardością wyrobu określaną jako H3, jest to produkt idealny dla osób cierpiących z powodu bólów kręgosłupa.

Optymalne podparcie kręgosłupa

Jakie materace dla osoby z bólem kręgosłupa?Materac dla osób z bólem kręgosłupa musi przede wszystkim zapewniać pełną regenerację i zminimalizować wszelkie ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości w ciągu dnia. Właśnie w takim celu połączono piankę FloForm, piankę wysokoelastyczną oraz lateks i stworzono model Hilding Boogie. Jakie zalety ma takie zestawienie? Przede wszystkim wyróżnia się niesamowitą sprężystością i wytrzymałością oraz odpornością na odkształcenia. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż takie podłoże reaguje na temperaturę ciała, co pozwala dopasować się do naturalnych krzywizn kręgosłupa – takie rozwiązanie sprawia, że ciało regeneruje się, a kręgosłup jest optymalnie podparty. Optymalne podparcie całej sylwetki zapewnia głównie siedem wyżej wspomnianych stref twardości. We wkładzie materaca utworzono specjalne nacięcia i profilowania, które pomagają utrzymać przepływ powietrza we wnętrzu, dzięki czemu w środku nie gromadzą się szkodliwe mikroorganizmy.

Propozycja dla najbardziej wymagających klientów

Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej materacy wysokiej jakości. Rynek powiększa się coraz bardziej, ponieważ świadomość na temat wagi zdrowego snu jest coraz większa. Właśnie dlatego warto brać pod uwagę opinie ekspertów – szczególnie wtedy, gdy problem związany z bólem kręgosłupa jest naprawdę duży i poszukiwania muszą ograniczyć się do całkowicie sprawdzonych produktów. Status produktu medycznego, certyfikat jakości AEH oraz Oeko-Tex Standard 100 to wyróżnienia, które zostały przyznane materacowi piankowemu Hilding Salsa. Dzięki tak pochlebnym opiniom specjalistów można być pewnym, że produkt przeszedł wszystkie wymagane testy i charakteryzuje się niesamowitymi właściwościami w kwestii higieny, klimatu, ergonomii i trwałości.

Zrób sobie prezent i zadbaj o swój kręgosłup w prawidłowy sposób. Z powyższymi modelami to w końcu jest możliwe – wybór od sprawdzonego producenta w dobrej cenie to najlepsza możliwa opcja.