Jakość naszego snu przekłada się na to, w jaki sposób funkcjonujemy na co dzień. Aby zadbać o tą sferę naszego życia należy zwrócić uwagę na warunki, w jakich śpimy. W tym kontekście ogromne znaczenie odgrywa wygodny materac, który powinien być dobrany do naszych indywidualnych potrzeb. W dzisiejszym tekście podpowiadamy, jak wybrać najlepszy materac dla siebie.

Każdy z nas co kilka lat jest zmuszony do zakupy nowego materaca, ponieważ obecny stracił swoją sprężystość, zaczął się rozpadać, wystąpiły odkształcenia itp. W takich chwilach większość osób zaczyna rozumieć, że wybór wygodnego materaca to nie lada wyzwanie i nie obejdzie się bez choćby podstawowej wiedzy na temat tego, jakimi parametrami kierować się, aby za jakiś czas nie żałować zakupu.

Materac a jakościowy sen

Nie jest żadną tajemnicą, że sporą część naszego życia poświęcamy na sen. Większość z nas spędza w łóżku o wiele więcej czasu niż mogłoby się wydawać. Z tego powodu tak ważnym i niedocenianym przez niektórych elementem naszej codzienności jest właśnie odpowiednio sprofilowany i przede wszystkim ergonomiczny materac, dzięki któremu nasze ciało będzie mogło odpocząć i zregenerować się przed kolejnym dniem pełnym nowych wyzwań. Odpowiednia liczba snu, ale przede wszystkim jego optymalna jakość pozwala nam funkcjonować w pełni skutecznie. Jeśli jednak nie mamy dobrych warunków do spania trudno jest nam wypocząć, a co za tym idzie spada nasza wydajność, motywacja, kreatywność i ogólne samopoczucie.

Jak rozpoznać dobry materac?

Na co wpływa liczba sprężyn w materacu? Ile kosztuje komfortowy materac sprężynowy w Pabianicach?Decydując się na zakup nowego materaca warto poświęcić trochę czasu na poznanie specyfikacji poszczególnych modeli i określić, na czym nam dokładnie zależy. Dobry materac to bowiem taki, który jest niejako “skrojony” pod nasze potrzeby, w tym przede wszystkim zdrowotne. Pamiętajmy, że jest to jeden z najważniejszych elementów w naszej sypialni i pewnego rodzaju długoterminowa inwestycja w siebie. Na szczęście szeroka oferta sprawia, że każdy klient znajdzie materac odpowiadający jego wymaganiom. Na co jednak w szczególności patrzeć przy wyborze? Na jaki rodzaj się zdecydować?

Rodzaje i typy materaców

Jak już wspomniano, producenci co rusz prześcigają się w tworzeniu jak najbardziej komfortowych modeli materaców. Wszystko to odbywa się oczywiście z korzyścią dla klientów, którzy mogą wybierać spośród wielu rozwiązań, ale z drugiej strony osoby, które wcześniej nie kupowały materaca, mogą czuć się nieco zdekoncentrowane. Najprościej tłumacząc, do najpopularniejszych rodzajów można zaliczyć materace piankowe, lateksowe oraz sprężynowe. Ostatni z typów dzieli się z kolei na materace sprężynowe bonellowe oraz kieszeniowe (pocketowe), które różnią się od siebie przede wszystkim układem i charakterystyką systemu sprężyn.

Czy liczba sprężyn w materacu ma znaczenie?

To właśnie materace sprężynowe wiodą prym jeśli chodzi o zainteresowanie konsumentów. Klienci od lat najchętniej wybierają właśnie ten rodzaj ze względu na atrakcyjny stosunek ceny do jakości i funkcjonalności. W tym miejscu warto zastanowić się, czy liczba sprężyn w materacu powinna być jednym z kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze? Jak się okazuje, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Co więcej, ilość sprężyn w materacu jest wręcz aspektem decydującym o komforcie jego użytkowania. Im jest ich więcej i są one odpowiednio rozmieszczone na całej powierzchni materaca, tym jest on wygodniejszy dla osoby leżącej. Rzadziej dochodzi także do jego odkształceń, co ma wpływ na długość jego eksploatacji. Duża ilość sprężyn w materacach sprawia, że ciało zyskuje więcej punktów podparcia, dzięki czemu każdy jego element może się w pełni zregenerować.

Ile sprężyn najczęściej znajdziemy w materacu?

Ile sprężyn w materacu – to pytanie pada ze strony klientów niezwykle często. W kontekście tego, jak duża jest ilość sprężyn w materacu, nie ma jednych i jasno określonych standardów. Jest ona zależna od rodzaju i poszczególnych typów, ale w dużej mierze również od modelu danego producenta. W materacach bonellowych, gdzie sprężyny tworzą ze sobą jeden system, ich liczba waha się od 100 do około 200 w przeliczeniu na metr kwadratowy. W przypadku materaca typu kieszeniowego mamy do czynienia z o wiele większą liczbą sprężyn. W droższych i nowocześniejszych modelach na metrze kwadratowym może być ich nawet 1000. Widzimy więc, że liczba sprężyn w materacach nie jest stała i w dużej mierze zależy od jego wymiarów, a nawet grubości.

O czym pamiętać dobierając liczbę sprężyn w materacu?

Jaka jest optymalna ilość sprężyn w materacu, aby można było mówić o pełnej wygodzie. Tutaj również należy odpowiedzieć: to zależy. Oczywiście, jak już wspomniano, im więcej sprężyn tym lepiej, ponieważ materac jest wówczas stabilny, elastyczny i dostosowuje się do ciała osoby leżącej, ale z drugiej strony wielu konsumentów decyduje się na nieco tańsze modele z mniejszą sprężystością. Materace z dużą liczbą sprężyn polecane są w szczególności do łóżek małżeńskich, osobom wysokim lub cięższym niż 80-85 kilogramów, a także seniorom. Bardzo często tego typu materace są wskazywane przez lekarzy pacjentom, którzy cierpią na kłopoty z kręgosłupem lub mięśniami.

Wygodny materac – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Liczba sprężyn w materacu to naturalnie nie jedyny wyznacznik jego wygody. Oprócz tego warto skupić się także na wymiarach materaca, jego twardości, grubości, zastosowanej technologii, jakości wykonania i użytych materiałów. Przede wszystkim wybierajmy produkty sprawdzonych i dobrze ocenianych firm, jak na przykład marki Hilding, która w swoich produktach stosuje najlepsze z możliwych rozwiązań, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu tworzy materace dla każdego. Pojawia się także pytanie, ile kosztuje komfortowy materac sprężynowy w Pabianicach? Znów nie ma jednej prostej odpowiedzi, ponieważ przedział cenowy rozpoczyna się już od kilkuset złotych, a kończy nawet na kilku tysiącach. Najlepszym rozwiązaniem będzie przejrzenie oferty poszczególnych sklepów stacjonarnych lub internetowych i świadomy wybór optymalnego dla siebie produktu.