Planujesz wymienić materac na nowy, jednak nie wiesz, który może się dla Ciebie najlepiej sprawdzić? Poznaj unikalne produkty marki Hilding i wybierz najlepszy materac dla siebie.

Jak znaleźć idealny materac?

Zanim zdecydujemy się czy najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie materac piankowy czy może jednak lateksowy warto jest wiedzieć jakie czynniki powinniśmy brać pod uwagę, kiedy planujemy kupić nowy tego typu produkt. Jako jeden z istotniejszych podaje się tutaj wagę: zakłada się, że osoby cięższe powinny wybierać wyroby twardsze, ponieważ na zbyt miękkich ich kręgosłup będzie się w nienaturalny sposób wyginał, podobnie jak ma to miejsce w hamaku. Z kolei, jeśli kupimy zbyt twardy model plecy mogą nadmiernie prostować się, przez co dochodzi chociażby do drętwienia kończyn. Pod uwagę koniecznie powinniśmy brać również nasz stan zdrowia: na myśli mamy tutaj przebyte urazy czy schorzenia, lecz również alergie i wszelkie nadwrażliwości układu oddechowego. Oczywiście bardzo istotne są nasze indywidualne preferencje, ponieważ nie zapominajmy, że aby przespać noc musimy mieć po prostu wygodny materac do łóżka.

Materac piankowy czy lateksowy?Materace piankowe – dlaczego warto?

Dlaczego warto jest wybrać akurat materac piankowy? Jest to najprężniej rozwijająca się kategoria na rynku, w związku z czym bez wątpienia znajdziemy wiele produktów, które spełnią nasze wymagania. Pod uwagę chociażby weźmy tutaj modele, jakie wypełnione zostały wysokiej jakości pianką termoelastyczną, która pod wpływem temperatury przystosowuje się do kształtu naszego ciała. Jako przykład podać możemy tutaj Hilding Rumba, która jednocześnie daje przyjemny efekt otulenia, lecz za sprawą dodatku pianki wysokoelastycznej, która jest bardzo wytrzymały i sprężysty, świetnie podpiera nasze ciało, dlatego wskazany materac może się dobrze sprawdzić dla borykających się z problemami z kręgosłupem.

Jaki materac lateksowy kupić?

Materace lateksowe doceniane są za szereg pozytywnych właściwości. Tutaj wskazać możemy chociażby fakt, że świetnie sprawdzają się dla alergików, ponieważ lateks wykazuje szereg właściwości antyseptycznych. Jednocześnie bardzo dobrze podpiera ciało i wzmacniając całą konstrukcję materaca. Pod lupę weźmy chociażby model, jakim jest Hilding Melody. Posiada on aż 18 centymetrową płytę lateksu, dzięki czemu sprawdzi się niezależnie od wagi jego użytkowników. Polecany jest on również dla par – nawet dla tych, pomiędzy którymi występuje duża dysproporcja wagową. Specjalne otwory, jakie znajdują się we wkładzie sprawiają, że całość odznacza się wentylacją na bardzo dobrym poziomie.

Materac do spania powinien idealnie spełniać nasze indywidualne potrzeby. Zarówno modele lateksowe jak i piankowe to produkty naprawdę wysokiej jakości, dlatego jesteśmy zdania, że każdemu uda się znaleźć idealny.