W dzisiejszych czasach schorzenia kręgosłupa stają się niemalże codziennością. To nie znaczy, że nie stanowią problemu, ponieważ odczuwalny ból często uniemożliwia samodzielne wykonywanie nawet podstawowych czynności. W celu uśmierzenia dolegliwości stosuje się różne preparaty farmakologiczne, jednak warto rozważyć zainwestowanie w materac o właściwościach medycznych. Czym jest ten produkt i jakie posiada cechy?

Czym jest materac rehabilitacyjny?

Materac o właściwościach medycznych na pierwszy rzut oka nie różni się od zwykłego materaca. A jednak, aby uzyskać status wyrobu medycznego przechodzi długą drogę polegająca na pozytywnym przejściu licznych testów oraz badań pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia oraz wpływu na stan użytkownika. To właśnie wtedy uzyskuje certyfikat potwierdzający jego korzystny wpływ na zdrowie oraz wszelkie właściwości. Materace posiadające status wyrobu medycznego znaleźć można pod różnymi nazwami, np. materac ortopedyczny, przeciwodleżynowy czy antyalergiczny, a to wszystko dlatego, że grupa jego odbierać wbrew pozorom może być szeroka. Wspomniany rodzaj materacy w dużej mierze rekomendowany jest osobom schorowanym, które cierpią na schorzenia kręgosłupa i chcą ulżyć sobie w cierpieniu, jednak nie tylko. Używać go mogą także alergicy, osoby profilaktycznie dbające o stan kręgosłupa oraz te, które chcą się po prostu komfortowo wyspać.

Materace Hilding - sprawdź jakie materace medyczne są w ofercie Centrum Sypialni!Cechy materacy medycznych od Hilding

Materace Hilding posiadają specjalne wyroby, które posiadają certyfikat AEH, który potwierdza ich jakość. Do cech odróżniających je od zwykłych materacy należy także zmniejszenie ucisku mięśni na naczynia krwionośne, dzięki czemu krew lepiej krąży i nie powstają obrzęki. Produkty te są niezwykle komfortowe oraz w niewiarygodny sposób stabilizują kręgosłup w czasie snu, pozwalając mu przyjąć fizjologiczne krzywizny oraz nie powodując spięć mięśni. W ten sposób odpoczywa całe ciało – umysł, plecy oraz mięśnie. Ponadto materace medyczne posiadają 7 stref twardości, poprzez które materac wspierają nasze ciało w każdym miejscu, od stóp do głowy. Istotną cechą tych materacy jest ich antyalergiczność, dzięki której korzystać z niego mogą także i alergicy, ponieważ kurz nie gromadzi się we wkładzie, a drobnoustroje mają niekorzystne do rozwoju środowisko.

Materace medyczne od Centrum Sypialni

Jednym z dystrybutor materacy Hilding jest Centrum Sypialni. Oznacza to że na stronie centrumsypialni.pl znajdziemy materace oferowane przez Hilding Anders. W zależności od formy, w jakiej wolimy dokonać zakupu możemy udać się do sklepu stacjonarnego w Oświęcimiu, Chrzanowie czy Olkuszu. Firma funkcjonuje już od 10 lat na rynku, a więc zaoferować nam może swoje wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowanych doradców, którzy odpowiednio pomogą nam dobrać materac medyczny. W końcu pomimo podobieństwa, materace medyczne Hilding Makarena, Hilding Salsa i Hilding Rumba różnią się między sobą.

Materace o właściwościach medycznych mogą znacznie ułatwić funkcjonowanie osobom cierpiącym na przewlekłe bóle kręgosłupa oraz wspomóc proces rehabilitacyjny. Jednak zastosowanie tych materacy jest ogromne – od działania profilaktycznego aż do rehabilitacyjnego. Czy warto w niego zainwestować? To już kwesta i indywidualna, jednak Centrum Sypialni poprzez sklep internetowy oraz sklepy stacjonarne pomogą nam zdecydować, czy to materac dla nas!