Jeśli ktoś z twoich bliskich zachorował i większość czasu spędza w łóżku, warto zadbać o wygodny i przystosowany do takich sytuacji materac. W tym artykule przedstawimy trzy produkty, które świetnie sprawdzą się w tej roli. 

Materac o prozdrowotnych właściwościach 

Materace dla osoby obłożnie chorej powinny spełniać wiele wymogów. Hilding Rumba to świetny produkt dla osób leżących, ponieważ zapewnia wiele prozdrowotnych korzyści. Po pierwsze, wkład materace został skonstruowany z dwóch rodzajów pianek. Pierwsza z nich – Velvet Touch, cechuje się niezwykłą elastycznością i tworzy podstawę konstrukcji. Druga to termoelastyczna pianka Visco, która potrafi reagować na temperaturę. Dopasowuje się ona do kształtu i ułożenia sylwetki, co pozwala zredukować napięcie mięśni i pozwala na ich dogłębną regenerację. Hilding Rumba to produkt niezwykle sprężysty i elastyczny. Hilding Rumba ma właściwości przeciwodleżynowe. Odznacza się on też statusem wyrobu medycznego, czyli przeszedł szereg restrykcyjnych badań i poddano go dogłębnym analizom, by ostatecznie potwierdzić jego najwyższą jakość.

Uniwersalny materac dla chorych 

Jakie materace dla osoby obłożnie chorej są polecane?Jeśli szukasz materaca dla osoby chorej, który będzie odznaczał się właściwościami prozdrowotnymi to zastanów się nad zakupem produktu Hilding Pasodoble. Materac został skonstruowany na bazie sprężyn kieszeniowych. Poleca się go osobom, które preferują twardsze podłoże i potrzebują solidnego wsparcia. Materac wzbogacono o wkład z maty kokosowej, która ma zapewnić użytkownikowi optymalną sprężystość i elastyczność. Po drugiej stronie wykorzystano naturalne włókna agawy, które mają dawać stabilizację. Pasodoble sprawdzi się idealnie, jako produkt wspierający profilaktykę wad postawy. Do wyboru będziesz mieć jedne z dwóch pokrowców. Pierwszy to Velvet – niezwykle miękki i delikatny. Wykorzystuje on technologię Purotex, by zwalczać alergeny. Natomiast pokrowiec Tencel został zrobiony z nowoczesnych włókien wiskozowych i potrafi kontrolować poziom wilgotności materaca.

Innowacyjne sprężyny Multipocket 

Materace do spania dedykowane osobie chorej powinny być też wygodne. Hilding Makarena to materac sprężynowy. Jego konstrukcja została wykonana na bazie sprężyn Multipocket, które zapewniają solidne wsparcie całego ciała. Tworzą one aż siedem stref, a każda z nich reaguje na potrzeby poszczególnych części sylwetki. Wkład materaca potrafi minimalizować rozwój bakterii. Hilding Makarena sprawdzi się też, jako produkt przeciwodleżynowy. Materac został nagrodzony certyfikatem jakość AEH, co oznacza, że wraz z pomocą niezależnego Szwajcarskiego Instytutu AEH, materac został skrupulatnie przebadany i poddanym szczegółowym analizom. Przetestowano jego ergonomię, higienę, klimat oraz trwałość. Ponadto, Hilding Makarena posiada również status produktu medycznego, czyli spełnia wszelkie wymagania dyrektyw unijnego, globalnego podejścia.

Wejdź na naszą stronę ABC Snu i zamów swój egzemplarz już dziś, a na pewno twoja chora,  bliska osoba będzie Ci wdzięczna.