Ręcznik powinien być miękki, przyjemny w dotyku i dobrze absorbujący wodę – to wie niemal każdy. W takim razie dlaczego w wielu domach wciąż używa się tekstyliów łazienkowych, które nie spełniają tych podstawowych funkcji? Na co zwracać uwagę podczas zakupów i jakie modele są godne uwagi?

Materiał – najważniejszy parametr

Materiał jest najważniejszym elementem, na który należy zwracać uwagę podczas zakupu jakichkolwiek tekstyliów łazienkowych. To właśnie od niego zależy to, jak szybko ręcznik schnie oraz jak dobrze absorbuje wodę. Najczęściej spotykanym, a zarazem najlepszym materiałem jest dobrze wszystkim znana bawełna, która występuje w przeróżnych odsłonach. Producenci tworzą modele z bawełny klasycznej, egipskiej, a nawet z mikrobawełny. Bez względu na konkretny rodzaj tkaniny, najważniejsze jest to, by tekstylia łazienkowe miały czysty, stuprocentowy skład – dzięki temu są przyjemne w dotyku, antyalergiczne i dobrze absorbują wodę. Producenci bardzo często wykorzystują nowoczesne technologie, które uwypuklają właściwości konkretnych materiałów. Najlepszym przykładem jest firma Vossen, która przy tworzeniu swoich produktów najwyższej jakości wykorzystuje technologię AirPillow wpływającą pozytywnie na chłonność i sprawiającą, że ręcznik staje się bardzo miły w dotyku bez względu na częstotliwość prania i użytkowania.

Czym jeszcze kierować się przy zakupie?

Miękkie ręczniki do domowego spaGramaturę ręczników określa się współczynnikiem GSM, który określa liczbę gramów na metr kwadratowy materiału. Jest to kolejny bardzo ważny parametr, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Dlaczego? Ponieważ to właśnie na jego podstawie można stwierdzić, jak trwały będzie ręcznik, jak szybko będzie wysychał oraz jak dobrze będzie absorbował wodę. Najpopularniejsze modele na co dzień znajdują się w przedziale od 400 do 500 gramów, który idealnie sprawdza się w przypadku ręczników przeznaczonych do codziennego użytku – dzięki takiej grubości tekstylia będą doskonale chłonęły wodę. Warto jednak zwrócić uwagę również na nieco grubsze modele, które są produktami luksusowymi. Nie bez znaczenia pozostaje również rozmiar ręcznika – tradycyjny ręcznik kąpielowy powinien mieć bowiem wymiary 70×140 cm lub 100×150 cm, dzięki którym będzie można się nim otulić. Nie należy jednak zapominać o mniejszych modelach do kompletu, które przydadzą się do osuszania twarzy lub rąk.

Najwyższej jakości ręczniki Vossen

Wcześniej wspomniane ręczniki firmy Vossen to propozycje, które spełniają wszystkie powyższe kryteria. Uzyskały światowej sławy certyfikat oraz całą masę opinii płynących od zadowolonych użytkowników. Jest to najlepszy wybór dla tych, którzy chcieliby, by zakupione przez nich ręczniki były inwestycją na długie lata. Są dostępne w różnych wariantach i odcieniach, dzięki czemu można mieć pewność, że każdy znajdzie w ofercie coś dla siebie, bez względu na to, czy poszukuje klasycznego, stonowanego modelu, czy też czegoś bardziej szalonego i kontrastowego.

Nie czekaj – już dziś zadbaj o to, by Twoje tekstylia łazienkowe pełniły swoją funkcję przez długie lata. Odwiedź stronę Sleeping House i wybierz modele, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i preferencjom.