Odpowiednie dopasowanie rozmiaru materaca ma niezwykle istotne znaczenie dla naszego wypoczynku. Warto zatem dobrze zastanowić się, jaka wielkość modelu będzie dla nas dobra. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się nie tylko wysokim komfortem snu, ale też pełną swobodą ruchów!

Dlaczego dobór rozmiaru materaca jest ważny?

Kupując nowy materac, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego właściwości, ale i rozmiar. Od niego zależy wiele czynników. Po pierwsze, wielkość materaca decyduje o tym, czy będziemy mogli skutecznie się odprężyć i zrelaksować. Zbyt mała, niewygodna powierzchnia może nam to uniemożliwić. Nie możemy bowiem liczyć wtedy na pełną swobodę ruchów, przez co możemy mieć problem ze znalezieniem wygodnej pozycji snu. Po drugie, dobór odpowiedniego rozmiaru jest ważny w aranżacji naszej sypialni. Jeśli wybierzemy za duży materac, a nasz pokój nie jest zbyt przestronny, może się okazać, że ograniczymy sobie możliwość swobodnego poruszania się. Jaki rozmiar materacy SleepMed będzie odpowiedni dla osoby, która śpi w pojedynkę?

Materace SleepMed 80×200 – podstawowa opcja dla singla

Jaki rozmiar materacy SleepMed dla osoby śpiącej w pojedynkę?Materace SleepMed o wielkości 80×200 to najmniejsza z możliwych opcji dla łóżka pojedynczego. Sprawdzi się u tych osób, które charakteryzują się drobną sylwetką. Będzie też odpowiednia do sypialni o małym metrażu, gdzie nie przytłoczy za bardzo przestrzeni.

Materace SleepMed 90×200 – optymalny rozmiar do łóżka pojedynczego

Model o rozmiarze 90×200 to optymalny wybór, który pozwoli cieszyć nam się wygodą nawet w małej sypialni. Zagwarantuje swobodę ruchów i komfort, a do tego nie przeszkodzi nam w swobodnym poruszaniu się po pomieszczeniu. W tym wypadku też będzie bardziej odpowiedni dla tych, którzy mają niezbyt dużą budowę. Przy wyborze odpowiedniego materaca warto pamiętać o tym, że długość modelu powinna być dłuższa o około 15-20 centymetrów od naszego wzrostu.

Materace SleepMed 100×200 – wygoda i uniwersalność

Materac o rozmiarze 100×200 jest zaliczany do większych modeli. Sprawdzi się u osób, które wyróżniają się większą budową ciała lub po prostu poszukują wysokiego poziomu komfortu. Model umożliwi nam bezproblemowe znalezienie wygodnej pozycji do snu, a do tego pomoże w pełni się odprężyć.

Materace SleepMed 120×200 – wysoki komfort w pojedynkę

Model 120×200 uznawany jest za największy materac pojedynczy. Będzie odpowiedni dla najbardziej wymagających użytkowników. Zapewnia bowiem pełną swobodę ruchów i wygodę. Będzie pasować do dużych pomieszczeń, w których nie brakuje wolnego miejsca. Nada naszemu wnętrzu wrażenie luksusu niczym z hotelowej sypialni.

Jaki materac SleepMed dla osoby śpiącej w pojedynkę?

Jeśli wiemy już, jaki rozmiar materaca wybrać, możemy przejść do doboru jego właściwości. Zastanówmy się, jakie mamy potrzeby oraz preferencje i znajdźmy taki model, który na nie odpowie. Dla osób śpiących w pojedynkę świetnym wyborem będzie na przykład SleepMed Premium. To produkt, który zapewnia spokojny sen i skuteczną regenerację organizmu. Świadczy o tym wykorzystanie pianki termoelastycznej VitaRest®, która poprzez wyjątkową technologię termoelastyczną idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika. Reaguje bowiem na wytwarzane przez niego ciepło i na jego podstawie modeluje się zgodnie z jego naturalnymi krzywiznami. To pozwala na pełne odprężenie się ciała i zredukowanie napięcia, które na co dzień gromadzi się w mięśniach. Wybierając model z pianką termoelastyczną, nawet na materacu o nie za dużej powierzchni odczujemy najwyższy komfort. Innym z komponentów jest też pianka wysokoelastyczna VPPHR, która korzystnie oddziałuje na trwałość produktu. Została wykorzystana w niej specjalna technologia Airforce, która polega na nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. W ten sposób można uzyskać najlepszą przewiewność i skuteczny przepływ powietrza we wnętrzu materaca. Zapobiega to rozwijaniu się bakterii i innych drobnoustrojów, a do tego przedłuża żywotność modelu.

Użytkownicy, którzy śpią w pojedynkę, a do tego dbają o ekologiczne rozwiązania, z pewnością docenią materace naturalne. Wyróżniają się one tym, że szkodliwe związki chemiczne zamieniono w nich na organiczne komponenty, takie jak olejek rycynowy czy sojowy. Co więcej, wykorzystane w nich elementy są produktami, które powstały w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, a do tego nadają się w całości do recyklingu. Cechują się właściwościami hipoalergicznymi, dzięki czemu będą odpowiednie również dla tych, którzy zmagają się z alergiami. W modelu SleepMed Natura Plus zastosowano naturalną piankę Visco Bio, która wykazuje właściwości termoelastyczne. Została wyprofilowana w 7 stref twardości, co oznacza, że każda z kluczowych partii ciała ma zapewnione zdrowe, optymalne podparcie. Single, którzy pragną uzyskać jak najwyższy poziom komfortu, powinni skorzystać z materacy hybrydowych. Łączą one bowiem w sobie właściwości zarówno modeli sprężynowych, jak i piankowych. W SleepMed Hybrid Supreme Plus innowacyjne sprężyny typu Multi zestawiono z nowoczesną pianką Celsius® – Waterlily® o działaniu termoelastycznym, która powstała z tworzyw bezpiecznych dla środowiska. Materac gwarantuje wspaniałą elastyczność punktową i sprężystość, dzięki czemu skutecznie dopasowuje się do ciała. Ze względu na to, że sprężyny umieszczono w osobnych kieszonkach, gdzie pracują samodzielnie, korzystanie z materaca jest bardzo ciche i wygodne.

Dobranie materaca pod względem rozmiaru przyniesie nam wiele korzyści. Po pierwsze, będziemy mogli łatwiej się odprężyć i zrelaksować. Zapewnimy sobie swobodę ruchów, dzięki czemu bez problemu znajdziemy komfortową pozycję snu. Dla osoby śpiącej w pojedynkę sprawdzą się takie wielkości materaca jak 80×200, 90×200, 100×200 czy 120×200.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Natura Plus, SleepMed Premium, SleepMed Hybrid Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.