Piżama stanowi jedna z części naszej garderoby. Określa ubiór nocny, czyli taki, który nakładamy do snu. Charakteryzuje się luźnym i swobodnym krojem, przez co nie krępuje naszych ruchów. Umożliwia to komfortowy wypoczynek. Za piżamę może nam posłużyć wygodna bluzka oraz spodnie lub spodenki. Wiele osób preferuje także spanie w samej bieliźnie. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, że warto postawić na wysokiej jakości piżamę? Oto kilka wskazówek, które pomogą nam znaleźć idealną piżamę damską!

Czy warto spać w piżamie?

Z medycznego punktu widzenia najlepszym rozwiązaniem jest spanie bez piżamy. Jak dodatkowa warstwa okrywająca nasze ciało, może przyczynić się do nadmiernego pocenia w nocy. Dodatkowo przez nią skóra przegrzewa się i szybciej starzeje. Zdarza się także, że spanie w piżamie może przyczynić się do:

  • wybudzenia w nocy, za które odpowiada nadmierne przegrzanie organizmu,
  • podrażnienia skórne, które najczęściej wynikają z otarć materiału o skórę,
  • infekcji intymnych, które dotyczą zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Jednak czy to oznacza, że powinniśmy całkowicie zrezygnować z piżamy? Jak się okazuje, niekoniecznie! Wyróżnia się wiele zalet spania w piżamie, które obejmują każdą porę roku. Jest to wyznaczenie jasnej granicy między naszą skórą a pościelą. Oznacza to, że większość naskórka zagubionego w nocy zostanie na koszulce czy spodenkach, a nie pościeli. Ma to bardzo ważny charakter higieniczny, który dotyczy zarówno kołdry i poduszki, jak i podłoża do spania, takiego jak np. materac Hilding Electro. Oprócz tego piżama określa “porę snu”, co daje naszemu organizmowi sygnał do tego, aby przygotować się do wypoczynku. Nie da się również zaprzeczyć, że dla wielu osób jest ona komfortowa, zwłaszcza jeśli mieszka się z innymi osobami.

Jak wybrać idealną piżamę damską?

Jak wybrać idealną piżamę damską?Zdecydowaliśmy, że chcemy spać w piżamie – teraz tylko pozostaje wybrać najlepszy model. Oczywiście bluzka ze spodenkami czy majtkami to dobre rozwiązanie, jednak nie sprawdza się na dłuższą metę. Co zatem wybrać? Najlepiej udać się do sklepu lub znaleźć renomowany sklep internetowy i wybrać z oferty piżamę. Wówczas mamy pewność co do jakości materiału oraz komfortu snu. Warto jednak zaznaczyć, że przy wyborze idealnej piżamy dla kobiety liczy się kilka kwestii. Zatem, co powinniśmy uwzględnić? Oto trzy najważniejsze kroki!

Krok pierwszy – rodzaj i fason

Piżamę damską dzieli się na dwie główne kategorie. Pierwsza obejmuje modele dwuczęściowe, najczęściej składające się z koszulki lub topu i spodenek. Drugi natomiast dotyczy modeli jednoczęściowych – koszuli nocnej lub kombinezonu. Jeśli chodzi natomiast o fason, to na rynku znajdziemy wiele opcji, które uwzględniają komfort oraz estetykę. Tutaj warto zwrócić uwagę na dostępne w ofercie modele oraz dopasować je do siebie!

Krok drugi – pora roku

Pora roku determinuje temperaturę, jaka panuje w na dworze oraz często również w sypialni. Warto tutaj latem postawić na piżamę grubszą lub z długim rękawem i długimi nogawkami. Natomiast latem sytuacja jest odwrotna – najwygodniejsze będą luźne, cienkie i zwiewne modele.

Krok trzeci – rodzaj materiału

Kwestia ta jest najważniejsza, gdyż to właśnie materiał wpływa na wygodę i komfort snu. Najlepiej, aby był on miękki i przyjemny w dotyku. Nie może także posiadać żadnych właściwości drażniących skórę. Zwrócimy także uwagę na to, że materiał pozwala skórze oddychać, gdyż pozwoli nam to cieszyć się komfortem termicznym. Najlepiej sprawdzą się tutaj piżamy bawełniane, jednak równie dużą popularnością cieszą się modele satynowe.

Podsumowanie, czyli 6 najważniejszych zasad wyboru idealnej piżamy

Decydując się na dobrą piżamę, należy uwzględnić kilka znaczących punktów. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie znaleźć idealny model, który zarówno dobrze wygląda, jak i zapewnia komfortowy wypoczynek. Do najważniejszych zasad wyboru idealnej piżamy zaliczyć można:

  • zakup modelu dopasowanego lub o rozmiar większego, dzięki czemu nic nie będzie nas uwierać, wżynać się w skórę oraz krępować ruchów,
  • zainwestowanie w przynajmniej jeden model na daną porę roku, co może pomóc nam, uniknąć problemów zdrowotnych,
  • materiał, z którego została wykonana, gdyż wpływa to na właściwości termoizolacyjne, ochronę przed zimnem czy przepływ powietrza,
  • kolor, gdy ma on nie tylko znaczenie estetyczne, ale także może oddziaływać na nasze samopoczucie, a do relaksujących nas barw zalicza się pastelowe odcienie czy granat,
  • fason, który przede wszystkim dopasowuje się do okazji, np. na walentynkową lub poślubną noc,
  • okres karmienia piersią, gdyż na rynku dostępne są modele z odpinanymi ramiączkami lub dużym dekoltem, c będzie zdecydowanie bardziej wygodne.

Jakie powinny panować warunki w sypialni, aby móc komfortowo spać?

Sypialnia to jedno z pomieszczeń, w którym temperatura powinna oscylować między 16-18°C. Wartość ta jest niska, jednak prawidłowa, gdyż zbyt wysoka temperatura może wiązać się z trudnościami w zasypianiu, częstym wybudzaniem w nocy lub bezsennością. Inną kwestią jest obfita potliwość, która jest niezwiązana z grubością kołdry czy niedopasowaną piżamą. Warto także często wietrzyć sypialnię, co pozwoli na pozbycie się drobnoustrojów, zapewni odpowiednią temperaturę oraz dostęp do świeżego powietrza. Ostatnim, jednak najważniejszym czynnikiem gruntującym zdrowy sen w komfortowych warunkach, jest dobry materac do spania. Wysokiej jakości modele znajdziemy na www.hilding.pl.

Piżama odpowiada za zwiększenie komfortu wypoczynku w czasie snu. Zwracając uwagę na takie kwestie, jak materiał oraz jego grubość, a także rodzaj, jesteśmy w stanie korzystnie wpłynąć na zdrowy sen. Jednak nie zapominajmy również o innych funkcjach idealnej piżamy damskiej! W końcu dzięki niej możemy dodać sobie seksapilu.