Wielu z nas zastanawia się, jak spędzić wolny wieczór. Istnieje wiele opcji – wyjście na miasto, obejrzenie serialu czy rozwijanie swoich zainteresowań. Jednak co jakiś czas warto wykorzystać ten czas na domowe spa. Pozwoli nam to zadbać nie tylko o skórę, ale także korzystnie wpłynie na samopoczucie.

Jak wykonać domowe spa?

Domowe spa składa się z licznych zabiegów, których wykonywanie poprawia kondycję naszej skóry, a także koi nerwy. Zaleca się, aby tego rodzaju czynności wykonywać w godzinach wieczornych, ponieważ nic nie zakłóci już naszego spokoju. Wolny wieczór zarezerwowany? To czas na przygotowanie łazienki! Wyposażamy ją w dywanik do łazienki, który izoluje stopy od chłodnej podłogi, zapewniając komfort. Oprócz tego postawmy na miękki ręcznik i ciepły szlafrok. Kolejnym etapem jest stworzenie wyjątkowej atmosfery. Sprawdza się tutaj świece zapachowe, relaksująca muzyka oraz nastrojowe oświetlenie. Wszystko gotowe? To czas na wykonanie poszczególnych zabiegów!

Zabiegi na twarz

Twarz to jedna z delikatniejszych partii skóry, gdyż wiele czynników zewnętrznych wpływa na pogorszenie jej stanu. Aby móc kompleksowo o nią zadbać, warto postawić na delikatne oczyszczanie oraz peelingi do twarzy. Warto stosować regularnie maseczki głęboko odżywiające skórę. Na koniec używamy dedykowanych do naszego typu cery kremów.

Spa w domu - na czym polega?Zabiegi na włosy

Zdrowe włosy są wizytówką każdego człowieka. Zwłaszcza panie uwielbiają o nie dbać, gdyż ich wygląd podkreśla wiele stylizacji. A jak o nie zadbać? Najlepiej poprzez specjalne kosmetyki do oczyszczania, np. mydła czy szamponu, które bazują na naturalnych składnikach. Następnie wykonujemy peeling skóry głowy, aby włosy były lepiej ukrwione i nakładamy maskę głęboko odżywiającą. Po osuszeniu nie można zapomnieć o odżywce!

Zabiegi na całe ciało

Jedne partie ciała są bardziej wrażliwe, inne mniej. Szacuje się, że ręce, nogi czy brzuch można traktować w ten sam sposób. Oznacza to, że do najczęstszych zabiegów na całe ciało zalicza się:

  • oczyszczanie skóry,

  • peeling,

  • nawilżane.

Zabiegi na stopy i dłonie

Stopy i dłonie do dwie partie ciała, które są najczęściej pomijane przy wykonywaniu domowego spa, a na co dzień pełnią wiele ważnych funkcji. Z uwagi na to, warto postawić na osobną kąpiel, np. cytrynową, solna lub mleczną, a także peeling i nawilżanie. Sprawdzą się tutaj kosmetyki wzbogacone witaminami.

Czy domowe spa oddziałuje na sen?

Domowe spa działa kojąco na nasze nerwy, przez co uspokaja i relaksuje. Zazwyczaj wykonuje się je wieczorem, gdyż wówczas mamy najwięcej czasu. Wiąże się to z jego korzystnym wpływem na sen. Poprzez odprężenie ciała i umysłu, przekłada się na wysoką jakość wypoczynku oraz znacząco ułatwia zasypianie. Mimo to, na pierwszym miejscu warto postawić wysokiej jakości materac do spania, który jest podstawowym elementem wyposażenia każdej sypialni. Poprzez unikalne właściwości oraz budowę, jest w stanie zapewnić najlepsze wsparcie sylwetki, dzięki czemu ciało może się zregenerować – zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. W sklepach stacjonarnych, a także internetowych znajdziemy wiele modeli, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie idealnie dopasować je do osobistych potrzeb i preferencji.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że domowe spa to nie tylko zabiegi polegające na pielęgnacji ciała. Dzięki nim możemy się odprężyć i zapomnieć o codziennych problemach, co znacząco redukuje poziom stresu, a tym samym przyczynia się, chociażby do zdrowego wysypiania się.