Nie każdy wie o tym, że wybór odpowiedniego materaca to bardzo istotny element zdrowego i komfortowego snu. Wpływa on przede wszystkim na nasze codziennie samopoczucie oraz funkcjonowanie. Szczególnie dla singla, który często stawia na indywidualne dopasowanie różnych rzeczy do swoich potrzeb, znalezienie idealnego materaca może być wyzwaniem. Na szczęście, marka SleepMed oferuje rozwiązania, które łączą w sobie nowoczesne technologie, wysoką jakość i wyjątkowy komfort! W poniższym artykule dowiesz się, jakie cechy powinien mieć materac dla singla oraz poznasz nasze propozycje idealnych pojedynczych modeli marki SleepMed! Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, to koniecznie czytaj dalej!

Jakie cechy powinien mieć materac dla singla?

Wybór idealnie dopasowane podłoża do spania może być dla singla prawdziwym wyzwaniem. Jednak warto wziąć poniższe cechy pod uwagę, jeśli szukasz tego jednego doskonałego łóżka właśnie dla siebie!

  • Rozmiar – powszechnie uważa się, że single nie potrzebują dużych łóżek i wystarczą im pojedyncze materace. Jednak prawda jest taka, że wybór rozmiaru powierzchni do spania zależy przede wszystkim od preferencji danej osoby oraz wielkości jej sypialni. Jeśli pokój, w którym śpisz, jest nieco większy, to możesz zakupić nawet dwuosobowy materac mający następujące wymiary: 140×200 cm, 160×200 cm oraz 180×200 cm. Twoja sypialnia jest mała? W takim przypadku koniecznie wybierz mniejszy materac, np. taki w rozmiarze 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm lub 120×200 cm. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby nie zagracić pokoju, w którym śpisz, ponieważ trudniej będzie Ci się po nim przemieszczać.
  • Twardość – jeśli chodzi o twardość materaca, to powinna być ona dopasowana do preferencji i potrzeb danej osoby. Poznaj materace SleepMed doskonałe dla singla! Oczywiście wyróżnić można kilka twardości materaca, które dedykowane są różnym osobom, uwzględniając przede wszystkim ich wagę. Dla szczupłych, których waga nie przekracza sześćdziesięciu kilogramów, najlepszym wyborem będzie materac o twardości oznaczonej symbolem H1, która oznacza, że produkt jest bardzo miękki. H2 z kolei będzie idealną twardością dla osób, których waga waha się między sześćdziesiąt a osiemdziesiąt kilogramów. Są to materace średnio miękkie, które doskonale sprawdzą się w sypialniach osób lubiących takie podłoża do spania. Materace o twardości H3 są już produktami twardymi, które najlepszym wyborem są dla osób, które ważą pomiędzy osiemdziesiąt a sto kilogramów. Ostatnia możliwa twardość w materacach marki SleepMed to H4, która oznacza modele bardzo twarde. Są one dedykowane osobom, których waga wynosi powyżej stu kilogramów. Oczywiście, mimo tych wytycznych, możesz tak naprawdę wybrać taką twardość materaca, która Ci najbardziej odpowiada, ponieważ możesz się doskonale wysypiać zarówno na bardzo miękkich materacach, jak i na tych twardszych, niezależnie od masy swojego ciała. Pamiętaj jednak, aby nie kupować obojętnie jakiej twardości materaca, ponieważ może to sprawić, że kompletnie nie będzie Ci on odpowiadał i doprowadzi do różnych problemów zdrowotnych.
  • Wypełnienie – materace mają różne wypełniania, ale najczęściej są to różnego rodzaju pianki, sprężyny lub oba te materiały w jednym modelu. Materace piankowe mogą być wykonane, np. z pianki termoelastycznej, która reaguje na ciepło ciała, doskonale dopasowując się do sylwetki. Innym materiałem jest pianka wysokoelastyczna, która cechuje się swoją sprężystością. Jeśli chodzi o sprężyny, to obecnie najpopularniejszą technologią są sprężyny kieszeniowe. Oznacza to, że każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszeni, co sprawia, że ciało jest doskonale podtrzymywane w każdym miejscu. Oczywiście można także wyróżnić inne materiały, które producenci umieszczają w materacach. Świetnym przykładem jest wkład kokosowy, który sprawia, że materac jest twardszy. Materac dla singla powinien bardzo dobrze wspierać jego ciało, a przede wszystkim kręgosłup, dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie zakup produktu hybrydowego, który jest dość uniwersalny. Jeśli go wybierzesz, to istnieje mniejsza prawdopodobieństwo, że materac nie będzie dla Ciebie wygodny.
  • Łatwość pielęgnacji – niezwykle istotna jest także kwestia dbania o materac. Powinien być on wyposażony w dopasowany pokrowiec, który zapewni odpowiednią higienę całej powierzchni. Takie zabezpieczenie koniecznie musi bardzo łatwo się zdejmować, aby móc je wyprać w pralce, jeśli po dłuższym lub krótszym użytkowaniu uznamy, że trzeba je wyczyścić. Najlepiej wybrać pokrowiec dedykowany danemu modelowi materaca.

Wybierając materac, który spełnia powyższe kryteria, singiel może liczyć na lepszą jakość snu, poprawę samopoczucia i większą energię na co dzień, co jest niezwykle istotne w codziennym życiu.

Poznaj doskonałe propozycje materaców dla singla marki SleepMed!

Naszą pierwszą propozycją idealną dla singla jest materac SleepMed Supreme Plus, który łączy w sobie dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce, która dba o odpowiedni przepływ powietrza we wnętrzu produktu. Dodatkowo w tym materacu można znaleźć odpinany top Termo, który zbudowany został z warstwy pianki termoelastycznej VISCO o wys. 6 cm oraz warstwa pianki o wys. 1 cm. Całość sprawia, że jest to doskonały materac właśnie dla singla. Oczywiście można go kupić w wielu wariantach wielkościowych, a dla pojedynczej osoby optymalne wymiary materaca to 100×200 cm. Druga opcja to materac SleepMed Hybrid Comfort Plus, w którego wnętrzu znaleźć można 7-strefowy wkład kieszeniowy, warstwę pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft z technologią Airforce, która odpowiedzialna jest za odpowiednią cyrkulację powietrza we wnętrzu produktu oraz warstwę pianki hybrydowej Hybrid HY Hard również z technologią Airforce. Dodatkowo w tym modelu obecny jest odpinany top Termo, który wykonany jest z profilowanej pianki termoelastycznej VitaRest oraz warstwy innej pianki. Takie połączenie sprawia, że jest to wprost idealna opcja dla osoby śpiącej w pojedynkę. Ten model także możesz zakupić w różnych rozmiarach.

Teraz już na pewno wiesz, jakie cechy powinien mieć materac dla singla oraz jakie modele marki SleepMed są doskonałe dla osób śpiących w pojedynkę. Koniecznie pamiętaj o dopasowaniu wielkości oraz twardości materaca do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji, ponieważ tylko wtedy zagwarantujesz sobie optymalny odpoczynek. Nie czekaj i już dziś odmień jakość swojego snu na lepsze!

Poznaj materace SleepMed doskonałe dla singla!

SleepMed Supreme Plus, Hybrid Comfort Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego(mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.