Sen jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. Ma bezpośredni wpływ na zdrowie, samopoczucie i produktywność, a także niebagatelne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Właśnie dlatego tak istotne jest podłoże, na którym śpimy. Wpływa ono bowiem na nasze zdrowie i jakość życia. Wybór odpowiedniego materaca należy do wyjątkowo ważnych decyzji. Interesującą propozycją jest materac lateksowy marki Hilding – firmy znajdującej się w czołówce światowych producentów, model Lambada. Jakie są zalety spania na nim oraz dostępne rozmiary? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

Jaka jest charakterystyka materaca lateksowego Hilding Lambada?

Materac lateksowy Hilding Lambada to niezwykle innowacyjny, wygodny materac zbudowany na bazie 7-strefowego systemu drobnych sprężynek Pocket Plus o wysokości aż 15 cm, które pozwalają uzyskać najbardziej optymalną sprężystość oraz bardzo wysoką elastyczność punktową, tworząc idealne rozwiązanie dla par oraz par z dużą różnicą wagową. Ciało jest zawsze pewnie i bezpiecznie podparte, również w miejscach naturalnych krzywizn. Gruba warstwa lateksu zmniejsza napięcie mięśniowe, zapewniając odpowiedni komfort, natomiast dodatkowa płyta naturalnego kokosu pozwala utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Nowatorskie rozwiązania tworzą w efekcie bardzo wytrzymały, komfortowy materac dla aktywnych osób i nie tylko!
Lateksowe materace do spaniaMaterace lateksowe Hilding Lambada dostępne są w pokrowcu Probiotex z naturalnych włókien wiskozowych. Wykorzystanie technologii Purotex zapewnia skuteczną ochronę przed rozwojem pleśni, grzybów, bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Jaki rozmiar materaca lateksowego Hilding Lambada wybrać? Podpowiadamy!

Jakie są popularne rozmiary materacy lateksowych Hilding Lambada?

Klasyczna długość materaca dla osoby dorosłej wynosi 200 cm. Jeśli chodzi o szerokość, wiodące firmy jak Hilding oferują szeroką gamę wymiarów, dzięki czemu każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Przyjrzyjmy się poszczególnym wymiarom materacy piankowych o standardowej długości. Jaki materac lateksowy będzie najodpowiedniejszy?

Najwęższy, bo mierzący 80×200 cm materac lateksowy Hilding Lambada, to propozycja skierowana do starszych dzieci. Jest nieco mniejszy niż standardowy rozmiar pojedynczego materaca dla dorosłych mierzącego 90×200 cm, który zapewni wygodę nastolatkowi oraz szczupłej osobie dorosłej. Materac, którego wymiary wynoszą 100×200 cm to propozycja jednoosobowa skierowana do osób o nieco większej masie ciała, ale także wszystkich tych, które cenią sobie nieco więcej przestrzeni, lub często zmieniają pozycję w trakcie snu. Podobnie w przypadku jednoosobowych materacy o wymiarze 120×200 cm. Te również dedykowane są osobom o większej masie ciała. Materac lateksowy 140×200 cm to najmniejszy materac dwuosobowy. Materace lateksowe 140×200 sprawdzą się w przypadku par szczupłych, nie zmieniających zbyt często pozycji w czasie snu. To, kto korzysta z materaca o danych wymiarach jest jednak dowolne. Tani materac 140×200 to propozycja także dla tych, którzy choć śpią w pojedynkę, cenią sobie przestrzeń i komfort. Wymiary 160×200 cm są już natomiast standardowymi wymiarami materacy dwuosobowych. Są uniwersalne, a więc przypadną do gustu parom ceniącym sobie komfort, często zmieniającym pozycje, lub tym o nieco większej masie ciała. Najszerszy materac lateksowy 180×200 cm sprawdzi się wszystkim ceniącym sobie komfort oraz przestrzeń.

Jakie są zalety spania na materacu lateksowym Hilding Lambada?

Borykasz się z bólem podczas snu? Materac Lambada będzie doskonałym rozwiązaniem, który poprawi komfort Twojego wypoczynku wypoczynku. Uczucie wsparcia całego ciała wynikające z naturalnej właściwości grubej warstwy lateksu zmniejszającej napięcie mięśniowe, zapewniającej odpowiedni komfort jest niezastąpione. Materace lateksowe, do których należy Hilding Lambada to rodzaj materacy polecany przez terapeutów osobom cierpiącym na bóle mięśni i pleców. Lateks jest także materiałem odpornym na pleśń i roztocza, co sprawia, że jest doskonały dla alergików. Wysoki poziom higieny materaca lateksowego jest więc gwarancją zdrowia także dla najbardziej wymagających użytkowników. Hilding Lambada to materac o optymalnej sprężystości i wysokiej elastyczności punktowej, dzięki czemu sprawdzi się także parom, także tym z dużą różnicą wagową.