Sen na kanapie, czy wersalce to codzienność wielu osób. Nie jest to jednak rozwiązanie ani wygodne, ani zdrowe. Może prowadzić do różnych schorzeń kręgosłupa, powodować niewyspanie i poranne bóle pleców. Często jednak środki finansowe nie pozwalają na zakup łóżka z materacem. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest materac nawierzchniowy – inaczej przekładka, czy nakładka. Wyjaśniamy, czym dokładnie jest wspomniany produkt i jakie niesie ze sobą korzyści. 

Do czego służy materac nawierzchniowy? 

Materac nawierzchniowy to nic innego jak kilkucentymetrowy materac, najczęściej wypełniony pianką. Jego funkcja to wyrównanie powierzchni, na której śpisz, zwiększenie komfortu snu, a także regulacja twardości materaca. Materac nawierzchniowy może być używany na kanapach, wersalkach, czy materacach bazowych. Skutecznie chroni powierzchnię przed zużyciem i dba o ich higienę. Zanieczyszczenia zatrzymują się właśnie na materacu nawierzchniowym, którego pokrowiec bardzo łatwo wyprać. Produkt znajdzie zastosowanie także poza sypialnią – cieńsze modele idealnie nadadzą się pod namiot i będą świetną alternatywą karimaty. Materac nawierzchniowy 120×200 może także służyć jako dodatkowe posłanie dla gości. To również świetna opcja dla osób, które dużo podróżują – lżejsze materace możesz z łatwością zwinąć i w prosty sposób przetransportować. Dzięki temu produktowi możesz manewrować stopniem twardości twojego obecnego podłoża – jeśli jest zbyt miękkie możesz zakupić twardszą nakładkę, jeśli denerwuje Cię sztywność podłoża, wystarczy, że zakupisz miękki materac.

Dla kogo materac nawierzchniowy będzie najlepszym wyborem? 

Materac nawierzchniowy - do czego służy i jakie ma właściwości?Z pewnością z ich dobroci skorzystają osoby, które chcą po prostu polepszyć jakość swojego snu bez względu na miejsce, w którym aktualnie przebywają. To także opcja idealna dla tych, którzy nie mają środków na zakup materaca bazowego, a chcą zyskać wygodny sen. Materac nawierzchniowy spodoba się także parom, zwłaszcza o dużej różnicy wagowej. Jeśli śpicie na dwóch osobnych materacach, ponieważ wolicie różne stopnie twardości, między produktami tworzy się szpara. Materac nawierzchniowy pozwoli Ci pozbyć się tego problemu i zapewni komfort waszej dwójce. Co istotne produkt nie przenosi też drgań, dzięki czemu nie budzisz swojego partnera. Jest również dobrym rozwiązaniem dla osób z zaburzeniami krążenia – nie uciska na ciało, więc zapobiega powstawaniu problemu. Spodobają się też alergikom – mają bowiem właściwości antyalergiczne i hamują rozwój bakterii i drobnoustrojów.

Zwróć uwagę na Twoje potrzeby

Powinieneś dokonać wyboru biorąc pod uwagę przede wszystkim Twoje potrzeby – ważna jest wygoda, ale przede wszystkim liczy się Twoje zdrowie. Materac Hilding Bass sprawdzi się fanom twardszego podłoża, lub wszystkim tym, którzy chcą polepszyć jakość snu na wysłużonym materacu. Został wypełniony pianką wysokoelastyczną, która jest niezwykle sprężysta i zapewnia bardzo dobrą wentylację wkładu. Produkt posiada dwie strony – od Ciebie więc zależy, którą wybierzesz. Jest bezpieczny dla alergików dzięki zastosowaniu materiałów, które nie nasilają uczulenia.

Materac nawierzchniowy to opcja idealna praktycznie w każdym domu. Ten uniwersalny produkt sprawdzi się nawet najbardziej wymagającym klientom. Sprawdź sam!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/