Kupując nowy materac musisz zwrócić uwagę na wiele czynników, które bezpośrednio wpłyną na komfort Twojego snu. Nie warto kierować się ceną, a właściwościami i jakością podłoża. Nieprawidłowo dobrany produkt może być powodem schorzeń kręgosłupa, czy problemów ze snem. Materac to inwestycja na lata i jeden z najważniejszych elementów w dobrze wyposażonej sypialni. Podpowiadamy jak wybrać model idealny. 

Rozmiar materaca

Na rynku znajdziesz modele o naprawdę wielu wymiarach i z całą pewnością znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Producenci materacy robią co mogą, by dostosować swoje produkty do potrzeb jak najszerszego grona klientów. Najmniejsze modele stworzone z myślą o dzieciach mają 60×120 cm. Nastolatkowie powinni natomiast spać na materacach o wymiarach 70-90×200 cm lub 80-100×200 cm w zależności od wzrostu i wieku dziecka. Osoby śpiące w pojedynkę mogą wybierać pomiędzy modelami o wymiarach 80×200, a nawet 120×200. Szerokość materaca jest bardzo istotna – jeśli zależy Ci na komforcie i doceniasz możliwość swobodnego poruszania się podczas snu, zdecyduj się na szerszy model. Jeśli dzielisz łóżko z partnerem bardzo łatwo znajdziecie produkt, który odpowie Waszym potrzebom. Najwęższy z materacy dwuosobowych ma wymiary 140×200, natomiast najszerszy aż 200×200 cm. Największy model sprawdzi się przede wszystkim w przestronnych sypialniach, ale z całą pewnością jest też najwygodniejszą opcją. Materace Gostyń oferują dziesiątki produktów, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Wysokość materaca i stopień twardości

 Idealny rozmiar materaca - jak wybrać i gdzie kupić najlepszy model?Zdarza się, że osoby decydujące się na zakup nowego materaca nie zwracają uwagi na jego wysokość. To duży błąd, bo właśnie od niej w dużej mierze zależy komfort snu. Rynek oferuje materace o wysokości 18 cm do nawet 30 cm. Powinna być ona dopasowana do wielkości łóżka, a także indywidualnych preferencji osoby, która je użytkuje. Zbyt niski materac może być powodem problemów z kręgosłupem – często nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego podparcia dla całego ciała, co skutkuje bólem i problemami ze snem. Wysokość materaca powinna być także dobrana do wagi użytkownika, lub użytkowników podłoża. Wyższe produkty gwarantują lepsze wsparcie dla kręgosłupa, i są bardzo dobrą opcją dla par. Stopień twardości modelu powinien być dopasowany do wagi użytkownika. Przykładowo modele średnie sprawdzą się osobom ważącym od 60 do 80 kg, a bardzo twarde są dobrym wyborem dla osób ważących ponad 100 kg. Materace Chełmno proponują produkty o różnych właściwościach.

Jak wybrać idealny materac?

Nie istnieje produkt, który odpowie na potrzeby każdego użytkownika. Zanim kupisz materac dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby i pomyśl nad tym, na jakich podłożach śpi Ci się najlepiej. Oczywiście musisz dobrać rozmiar materaca do rozmiaru łóżka i określić, czy produkt zmieści się w Twojej sypialni. Nie trzymaj się sztywno podziału na łóżka jedno i dwuosobowe. Jeśli cenisz sobie wiele miejsca podczas wypoczynku, a śpisz w pojedynkę, kup materac przeznaczony dla dwóch osób. Długość materaca powinna być dopasowana do wzrostu użytkownika. Idealnie dopasowane podłoże powinno być o około 15 cm dłuższe od jego użytkownika.

Wybierz materac wysokiej jakości, który pozwoli Ci na komfortowy wypoczynek.